3 Mart 2009 Salı

282 / 566

bloga yazı yazmıyor olduğum yaklaşık 3 hafta, lisede kullandığım klasörü ufak kitaplığımsımda bulmamla son buldu. bu süre dahilinde nice çılgın olay başımdan geçmiş ancak blogun bu "kenef bile temizleyemeyecek" sayıdaki izleyicisiyle paylaşmama yola açmamıştı. konuya gelmekteki bu başarım bile, bu kaydı başlıbaşına bir "masterpiece" yapmaya yeterdi.

öncelikle bu kaydın başlığına bir açıklık getireyim. bulduğumu söylediğim bu klasörde bir tanede 2001 tarihli seviye tespit sınavı sonucu var. elimle düzeltmiş olduğum kısımlar haricinde - ki bu kısımlar felsefe'den 100/100 yapmam ve sınavın 12312482340823. sınav olmasında ibaret- tam bir mediocre öğrenci olduğum gerçeğini doğruluyor. 566 öğrenci arasından 282. sırayı alabilmişim. açıkçası birisinin soruları kafasına göre işaretleyerek bu sınavda ilk 100'e girebileceğini düşünen bir insan olarak bu sonuçları nasıl "ahahah olm bak tam yarısındayım dersanenin ehahahhah" diye değerlendirdiğimi merak ettim. sonuçta ben odtü'de sürünüyorum, kimisi niğde'de, kimisi ardahan'da.(bayrak yakıyolar laaaaan!)

konumuz bu değil aslında. asıl bahsetmek istediğim şey klasörde bulmuş olduğum diğer onlarca sayfa. bu sayfalar aslında o dönem ilgilendiğim şeylerin bir demirbaş listesinden farksız. sivilcesiz ama basbaya ergen bir genç olarak frp,basketbol ve müzikle ilgileniyormuşum. ne kadar ilginç değil mi? bad religionla ilgili yapılmış bir röportaj ve adamların çeşitli takım elbiseli fotoğrafları. o dönem takım elbiseli olarak tanıdığımız bir başka grup olan "kim bunlar" ile yaptığım analoji. bunu yazarken "ulan lise 2 dedik ama beyin ilkokul 3,5 gibi çalışıyor" izlenimi vermemı. herneyse envanterden devam edeyim. shaquille o'neal'ın los angels lakers formasıyla michael jordan'a -maralcan emre beyle saatlerce tartıştığımız üzere- yapmak üzere veya yapamamak üzere olduğu bir bloğun fotoğrafının olduğu 1997 tarihli bi fast break posteri, hazırlanmış elliye yakın fantasy role playing oyun karakteri ve tüm kurallarının yazılı olduğu generic bir dünya.

konuya yakın olanlar bilecektir bu karakter yaratmanın ne menem birşey olduğunu. sonuçta frp oynamak x keyifse, karakterin yaratılması 5x keyiftir. (yazıda beril ekolü) işte ben koskoca bir lise hayatını bu karakterleri yaratmakla geçirmişim. hatta yarattığım generic dünyada şehir yöneticilerinden tutup, şehirlerin haritalarına ve bu şehirlerde çeşitli malzemelerin (kafanızda canlanması için kılıç, balta , ok, yay, çakmak ve alkolik arkadaşlar için bira olarak detaylandırabiliriz) fiyatlarını belirleyerek geçirmişim. kısa bir kılıcın bile 35 altına değer bulduğu bu dünyayı yaratanın enflasyondan bihaber, hamburger+kolaya 6000 tl veren bir genç olduğunu anlamak için dahi olmaya da gerek yok sanırım. bütün bunlara ek olarak hayatımda tek oynattığım oyunun kayıtlarını bulmam da bu nostaljik bir o kadar da devrik ve sikkotron kaydı yayınlamama yol açtı. bu oyun ablam ve şu an hayatlarına yazar, boş gezenin boş kalfası ve mühendis olarak devam eden arkadaşlarına oynattığım mekan adı olarak kararık orman, çok fena çöl, şahane deniz isimlerine sahip ve amacı tabii ki bir presnsesi kurtarmak olan bir oyundu. kendilerinden 4 yaş küçük birisi olarak bunu yapmama izin vermeleri bile benim için bir lütuf sayılmalıyken adamlardan birine "hahahha charisma k ile yazılmaz ki hahahha" deme cürretinde bulunmuş idim. sonuçta 8 yıl önce yazdığım şeyleri okuma ve kendimle sonsuz taşak geçme/gurur duyma fırsatı buldum.


ha diyeceksiniz ki "saatlerdir okuyorum ske sürülcek bir bilgi alamadım". bilgi almak için yanlış yerdesiniz efendim. illa öyle bir arzunuz var ise youporn'a girin I'm under 18 e tıklayın. bilgi almak için gerekli noktaya gideceksiniz.

sinsiyırli yors kkd. kkthxbye

3 yorum:

 1. blogunu okurken devamlı surette gülüyorum. bazen garip sesler çıkararak. çok komiksin ama senin tanımayan birinin bunlara güleceğine ihtimal vermiyorum.

  ayrıca bu yazıda biraz dokundurup geçtiğin çocukluk ve ilk gençlik dönemlerimizdeki tartımalarımız/çekişmelerimiz de başlı başında post konusu olur. hatta blog olur. o derece. bence hatırladıklarımızı yazalım, bakıp bakıp güleriz. diğerleri de mal gibi bakarlar "bunun neresi komik?" diye? ne diyong?

  YanıtlaSil
 2. sevgili heffer, görüyorum ki 3 aydir istikrarla ay başlarında blogunuzu şenlendiriyorsunuz.
  öyleyse haydi ne duruyorsunuz, bu ay başı da dökün bizi sokaklara!!

  YanıtlaSil
 3. maral bana yaptığın yorumun ayınısını kürşata yapmışsın ne iş? gönlündeki komik kim lan?

  YanıtlaSil